Proč spolupracovat

Dlouholeté zkušenosti

Fotografii se věnuji již od základní školy. Tehdy se fotilo na kinofilm a svitkový film. První fotoaparát byl z pozůstalosti po dědovi. Naučila jsem se zvládnout kompletní černobílý proces a vůně vývojky a ustalovače ve mne dosud vyvolává nostalgické vzpomínky. Nejsem tedy závislá na automatice digitálního fotoaparátu dokážu si pomoci i bez ní. Dloholetá práce s diapozitivy mě naučila úspornosti, preciznosti volby záběru a kompozice, i přesné expozice. Zkušenost se středoformátovým fotoaparátem a ručními objektivy pak přidala přesné ostření.

To vše se zúročuje při práci s digitální technikou, která sice většinu technikálií zajistí, ale v nestandardních podmínkách selhává. Pak nastupuje nabytá zkušenost a dovednost.

Profesionální vybavení

Je pravdou, že nejlepší fotoaparát je ten, který je právě po ruce. Mnoho kvalitních fotografií vzniká bez ohledu na vybavení – fotografii dělá fotograf, nikoliv technika.

Nicméně, je-li k dispozici profesionální fotografické vybavení, má fotograf podstatně více možností soustředit se na fotografování a nemusí neustále sledovat a kontrolovat, co automatika fotoaparátu vyvádí. Prostě u profesionálního fotoaparátu s kvalitními objektivy nemusím tolik hlídat techniku a mohu se spolehnout na výsledek. Kvalitní technika mi navíc podstatně rozšiřuje možnosti fotografování a nevadí nakonec ani déšť a mráz.

individuální přístup

Každá, i ta nejmenší zakázka, je pro mne výzvou, kterou se snažím odevzdat v co nejvyšší kvalitě.  Základem mé práce je individuální přístup k řešení objednávky. Vždy se snažím přinést co nejvíce přidané hodnoty.

Proč to vše?

Protože je focení mou velkou vášní,
každý pořízený záběr se snažím provést tak, jako by byl poslední – tedy s maximální péčí.